InformacjeKwartalnik Informacyjny 02/2021

Kierunek TWÓJ powiat… Rozwój pomimo trudności…

Szanowni Państwo w dniu dzisiejszym, z ogromną przyjemnością oddajemy w Państwa ręce nowe wydanie kwartalnika informacyjnego „Kierunek, Twój Powiat Gorzowski”. Jak zwykle jest to dla nas doskonała okazja do tego, by poinformować Państwa o tym wszystkim, co się dzieje w Powiecie, jako instytucji oraz w gminach tworzących naszą mała społeczną samorządową rodzinę. Mam nadzieję, że lektura naszego Kwartalnika choć w niewielkim stopniu pozwoli Państwu czerpać wiedzę o tym, jak jako radni wykonujemy powierzone nam przez Państwa obowiązki.

Coraz większymi krokami zbliża się „normalność pocovidowa”. Ostatnie sesje Rady Powiatu ale i zarządy odbywały się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Część z spośród radnych przeszła zakażenie koronawirusem, podobnie jak wielu urzędników naszego Starostwa i wielu naszych mieszkańców. Wszyscy ci, którzy doświadczyli tej choroby wiedzą, jak groźnym przeciwnikiem jest wirus, który zabrał z naszego życia wielu zacnych ludzi, przyjaciół, członków rodziny znajomych i tych, za którymi teraz po prostu tęsknimy.

Z inicjatywy Starostwa i Gminy Bogdaniec powstało Powiatowe Centrum Szczepień, które mieści się w szkolnej hali sportowej przy ulicy Pocztowej 7 w Bogdańcu. Jestem przekonany o tym, że ten adres na długo utkwi w pamięci mieszkańców nie tylko naszego Powiatu ale i ościennych powiatów. Kogo bowiem bym nie zapytał spośród grona moich znajomych, gdzie się szczepi odpowiada, nieco wprawdzie ze zdziwieniem, ale… w Bogdańcu. Doniosłą rolę w tym przedsięwzięciu odegrały dwie bardzo ważne i pełne pozytywnej energii kobiety, a mianowicie Magdalena Pędziwiatr – Starosta Gorzowski i Krystyna Pławska – Wójt Gminy Bogdaniec.
Oczywiście ani przez chwilę nie pozostaliśmy bierni na potrzeby naszych mieszkańców. Szybko dostosowaliśmy naszą pracę do ich potrzeb i pomimo ogromnych braków kadrowych staramy się możliwie szybko rozwiązywać bieżące sprawy spływające każdego dnia do Starostwa. Staramy się pozyskiwać i rozbudowywać kadrę, szczególnie w Wydziale Budownictwa. Potrzeba w tym zakresie jest ogromna, co z drugiej strony jest niezmiernie dobrą informacją, ponieważ spora ilość pracy świadczy o dużym zaangażowaniu inwestycyjnym mieszkańców. Postaramy się szybko nadrobić zaległości.
Wydział Komunikacji został nie tylko wyremontowany, ale również „wyszedł” do ludzi. Kilka dni temu otworzyliśmy kolejną filię WK, tym razem w Bogdańcu. Mamy już swoje „komunikacyjne” przedstawicielstwa w Kostrzynie nad Odrą, Witnicy i w omawianym Bogdańcu. Liczymy na to, że kolejne filie pozwolą na szerszy dostęp do usług naszego Starostwa.

Przewodniczący Rady Powiatu Gorzowskiego
Andrzej Kail