Kwartalnik Informacyjny 01/2019Wywiady

Rozmowa z Senatorem RP – Władysławem Komarnickim

Jest Pan Senatorem od listopada 2015 r. Czy ta rola Pana satysfakcjonuje?

Jestem dumny z bycia senatorem. Od dawna do tego dążyłem, bo uznałem, że zawodowo i społecznie jestem spełnionym człowiekiem. W swojej działalności staram się prezentować przede wszystkim jako człowiek gospodarki oraz jako osoba, który dobrze czuje się w przedsięwzięciach społecznych. Nie jestem rasowym politykiem i nigdy z polityki nie żyłem. Wszedłem do życia politycznego aby pomagać ludziom.

Od niedawna mamy nowego Starostę. Jak Pan ocenia pierwsze działania na rzecz powiatu?

Cieszę się, że młodzi ludzie aktywnie działają w polityce. Jestem przekonany, że wniosą nową energię i nowe pomysły na funkcjonowanie starostwa. Po rozmowach z nowym zarządem, nową radą wiem, że priorytetami dla nich są modernizacja dróg powiatowych, pełna informatyzacja urzędu oraz dobra współpraca z włodarzami gmin. Będę im kibicował, pomagał i doradzał, jeżeli taka będzie ich wola. Z Michałem Wasilewskim, Starostą Gorzowskim współpracowałem od wielu lat i wiem, że razem z nowy zarządem staną na wysokości zadania i sprawią, że Powiat Gorzowski będzie wyróżniającym się i modelowym powiatem na mapie kraju.

Co Pan uważa za swój największy sukces?

Powstanie Ośrodka Radioterapii przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu w Gorzowie Wlkp. W końcu mieszkańcy Gorzowa i powiatu gorzowskiego nie będą musieli jeździć do szpitali w Szczecinie lub w Poznaniu, tylko w Gorzowie wykonają wszystkie badania w godnych warunkach na miarę XXI wieku.
O takie sprawy warto walczyć i na nie pracować. To był mój priorytet jeżeli chodzi bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. To dla mnie największa satysfakcja w codziennej pracy Senatora RP.