InformacjeKwartalnik Informacyjny 03/2021

Kostrzyn nad Odrą na sportowo!

91.Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym

Po raz drugi w historii kostrzyńskiego sportu zapaśniczego 11 września w hali widowiskowo – sportowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapasów rozegrane zostały 91. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. W dziesięciu kategoriach wagowych: 55, 60, 63, 67, 72, 77, 82, 87, 97 i 130 kg wystąpiło 113 (rekordowa ilość) najlepszych polskich seniorów, uczestników m.in. Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata czy Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Warto wspomnieć, że w 2020 roku w 90. Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radomiu startowało 98 zapaśników reprezentujących 20 kluby sportowe, a z radomskich zawodów tytuły mistrzowskie w Kostrzynie nad Odrą obroniło 5 zapaśników. Kostrzyńskie zawody były też okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań nadanych przez Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie. Za całokształt działań na rzecz UKS „Jedynka” i SKF „Olimp” wybitni działacze zostali uhonorowani brązowymi medalami PZZ. Blisko 2 godziny trwały walki zapaśnicze na matach o brązowe i złote medale. Bardzo efektownie wyglądała prezentacja finalistów 10 walk.
Niewątpliwie było to wielkie wydarzenie, wielkie święto i wspaniałe sportowe przedsięwzięcie promujące Kostrzyn nad Odrą i Powiat Gorzowski.

 

35.”Kostrzyńska Dziesiątka”

Już po raz 35 w Kostrzynie nad Odrą, centralnymi ulicami „Zatorza”: Niepodległości, Fabryczną, Olczaka, Asfaltową, Sosnową, Drzewicką, Orła Białego, Jagiellońską, biegli uczestnicy ogólnopolskiego biegu ulicznego kobiet i mężczyzn „Kostrzyńska Dziesiątka”. Impreza ta jest jedną z najstarszych i bardzo wysoko ocenianych biegowych imprez na Ziemi Lubuskiej. 5 września na mecie jubileuszowego biegu zameldowało się 197 reprezentantów z 5 województw Polski oraz reprezentanci z Ukrainy i Białorusi. Bieg ukończyli także Polacy mieszkający i pracujący na co dzień w Irlandii, Szwecji i w Niemczech.
Bieg Jubileuszowy planowo miał się odbyć w 2020 roku, ale z powodu obostrzeń covidowych, organizatorzy biegu (MOSiR), zmuszeni byli przesunąć go na 2021 rok. Tegoroczna impreza biegowa 35 „Kostrzyńska Dycha” ” to także I Mistrzostwa Gmin Powiatu Gorzowskiego o „Puchar Starosty Gorzowskiego” Magdaleny Pędziwiatr oraz III Mistrzostwa Pracowników Zakładów Pracy o „Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą” Andrzeja Kunta. W biegu startowali przedstawiciele czterech gmin oraz zgłoszeni reprezentanci pięciu firm.
Główne trofeum – puchar starosty zdobyła bezapelacyjnie Gmina Kostrzyn nad Odra, wyprzedzając gminę Witnica oraz gminę Kłodawa. Reprezentacje te nagrodzone zostały okazałymi pucharami oraz medalami. Sympatycy i kibice stworzyli dla uczestników bardzo dobry sportowy klimat.
Wszystkim uczestnikom biegu należą się ogromne słowa uznania. Jesteście wspaniali ! Miłośników biegania zapraszamy do udziału w przyszłorocznym biegu 36 edycji „Kostrzyńskiej Dziesiątki”, IV Mistrzostw Zakładów Pracy i II Mistrzostw Gmin Powiatu Gorzowskiego.

Festiwal Piłkarski „Pożegnanie lata”

28 sierpnia na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą odbył się Festiwal Piłkarski dla dzieci „Pożegnanie Lata z Piłkarskim Laurem” pod patronatem Starosty Gorzowskiego Magdaleny Pędziwiatr. W ramach festiwalu odbyły się dwa turnieje piłkarskie w kategorii Orlika i Żaka. W kategorii Orlików rywalizowało 14 zespołów zwycięzcą został zespół Salosu Szczecin, który wyprzedził ekipę Dwójki MOS Gubin oraz zespół UKS Akademia Futbolu Kostrzyn nad Odrą, w kategorii Żaka rywalizowało 10 drużyn, a zwycięzcą został zespół Pogoni Szczecin, który wyprzedził swoich młodszych kolegów z Pogoń 2014 Szczecin oraz ekipę Salosu Szczecin. W kategorii Orlika turniej rozegrano w dwóch grupach a następnie rozegrano półfinały i finały, w kategorii Żaka grano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja trwała blisko 6 godzin na 4 boiskach.
Po zakończeniu zmagań piłkarskich dokonano uroczystej dekoracji wszystkich uczestników turnieju zarówno w klasyfikacji zespołowej jak i indywidualnej. Wszystkie zespoły zostały udekorowane pamiątkowymi pucharami, a trzy najlepsze, w każdej kategorii dodatkowo nagrodami rzeczowymi, każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy medal. Był to dość męczący dzień zarówno dla młodych piłkarzy, kibiców a także dla organizatorów, przy tak licznej frekwencji zmagania trwały naprawdę długo.
Ogromne podziękowania dla młodych piłkarek i piłkarzy za trud włożony w fantastyczne pojedynki, za wolę walki, piękne strzały na bramkę oraz profesjonalne parady bramkarskie.

.