InformacjeKwartalnik Informacyjny 03/2021

Szarlotki na ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”…

Tegoroczne ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” odbyło się w niedzielę, 29 sierpnia w Bobolicach. Patronat nad uroczystością objął Premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów jest inicjatorem wydarzenia, które w tym roku odbyło się po raz czwarty. Wcześniejsze organizowano w Wąwolnicy (Województwo Lubelskie), Kolnie (Województwo Podlaskie) i Bralinie (Województwo Wielkopolskie).
Uroczystość z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i zaproszonych gości rozpoczęła się o godz. 12:00 Mszą Św. polową na placu rekreacyjnym przy ul. Dworcowej w intencji Rolników i ich Rodzin. Odwiedzających czekało wiele atrakcji. Przepiękne stoiska prezentowały m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, w których można było skusić się na kosztowanie przygotowanych potraw. Pokazały się też służby mundurowe – m.in. Służba Więzienna, Służba Celna i Wojsko Polskie.
Funkcjonariusze zachęcali, by wstąpić w ich szeregi. Podobnie leśnicy, którzy jednocześnie promowali dary lasu – miody, ryby, pyszności z leśnego runa, dziczyznę. Impreza okraszona również występami gwiazd i zabawą taneczną do późnych godzin nocnych.
Jedną z niewątpliwie najbardziej kolorowych gwiazdek na bobolickiej scenie był Zespół Śpiewaczy „Baczyńskie Szarlotki”, który z dumą reprezentował Powiat Gorzowski.
Osobistego wsparcia na miejscu udzielała zespołowi Starosta Powiatu Gorzowskiego Magdalena Pędziwiatr. Nasze wokalistki spisały się na medal! Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i energię na scenie. Dziękujemy za to, że jesteście, że dbacie o to, byśmy nie zapomnieli o melodiach pięknych pieśni ludowych, że dbacie o nasze wspomnienia. Bobolicka publiczność z pewnością Was zapamiętała, a Powiat Gorzowski jest dumny, że ma takie Gwiazdy Estrady. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój zespołu, wspieramy i życzymy pięknych emocji na scenie i nie tylko.