InformacjeKwartalnik Informacyjny 04/2020

Dom Pomocy Społecznej – “Dom Seniora” w Kostrzynie n/O

W miesiącu październiku „Dzień Seniora” był szczególnym świętem ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. O naszych Mieszkańcach jak co roku pamiętali Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. „Przyjaciół Ziemi” w Kostrzynie nad Odrą przygotowując krótki program artystyczny online, przepiękne kartki z życzeniami oraz słodki upominek.
Wraz z Mieszkańcami ruszyliśmy w podróż po Europie wspólnym kulturalno-edukacyjnym programem p.n. „Barwy kultur europejskich”. Seniorzy poznawali historie, smaki, zwyczaje i obyczaje naszych bliskich oraz dalszych sąsiadów, m.in. Niemiec, Czech, Rosji, Włoch oraz Holandii.
Bardzo ważnym dniem dla Mieszkańców był 11 listopada b.r. „102. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Seniorzy inaczej niż zwykle przyjrzeli się naszej ojczyźnie. Cieszyli się tym dniem, tym niezwykłym miejscem, w którym obecnie są, ponieważ to ten Dom – daje Im dach nad głową, ciepło, bezpieczeństwo i wiarę w lepsze jutro. To „Dom Seniora” jest właśnie dla Nich tą małą Ojczyzną – dzisiejszym Zwycięstwem.
W grudniu dla Mieszkańców Domu zaprzyjaźnieni CABRIO-MIKOŁAJE przygotują mikołajkowe niespodzianki, które jak co roku na twarzach seniorów wprowadzą przedświąteczną radość. Magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia udzieli się także każdemu z nas. Przy blasku choinek, pięknie udekorowanych stołach Mieszkańcy zasiądą do Wieczerzy Wigilijnej, na których nie zabraknie tradycyjnych potraw
i kolęd. Aby nasi mieszkańcy i pracownicy czuli się bezpiecznie „Dom Seniora” podjął się realizacji zadania pn. „Likwidacja barier architektonicznych z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych” dofinansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.