InformacjeKwartalnik Informacyjny 02/2021

„Zanocuj w lesie” również w Powiecie Gorzowskim

„Zanocuj w lesie” to projekt dzięki któremu już od 1 maja 2021 roku do dyspozycji miłośników bushcraftu i surviwalu, Lasy Państwowe udostępniły ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach. Dotychczas takich legalnych miejsc do nocowania w lasach było tylko 46.
W Powiecie Gorzowskim jest takie niezwykle malownicze i cenne przyrodniczo miejsce, poprzecinane licznymi ciekami wodnymi i jeziorami, z bogatą i długą historią – Puszcza Mosińska. Tam w wybranych miejscach możesz rozbić namiot.
Lokalizacja Puszczy widoczna jest na mapie: www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji mBDLwww.play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu wybierz – mapy BDL –mapa zagospodarowania turystycznego.

Co musisz wiedzieć?
• Każdy kto będzie chciał nocować w lesie – w wyznaczonych strefach – dłużej niż 2 noce z rzędu lub w grupie większej niż 9 osób musi zgłosić to drogą mailową (bogdaniec@szczecin.lasy.gov.pl – m. in. 2 dni robocze przed) do miejscowego nadleśnictwa i otrzymać akceptację w wiadomości zwrotnej.
• Przed wydaniem się w wyprawę zapoznaj się z regulaminem korzystania z obszaruhttps://bogdaniec.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/program-zanocuj-w-lesie
• Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/
• W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

Kontakt do koordynatora programu w Nadleśnictwie Bogdaniec: 95 728 43 50
Więcej informacji na stronie https://bogdaniec.szczecin.lasy.gov.pl/