InformacjeKwartalnik Informacyjny 03/2021

Powiat Gorzowski – budujemy, bawimy się, pomagamy…

Oddajemy w Państwa ręce kolejne wydanie czasopisma Kierunek Twój Powiat Gorzowski. Cieszymy się bardzo, że z każdym nowym wydaniem możemy informować o rzeczach ciekawych, wartych lektury, że czas w Powiecie Gorzowskim nie zwalnia, wręcz przeciwnie, mamy czym się chwalić. Bo w powiecie dużo się dzieje! Każde wydarzenie przyciąga wielu mieszkańców, każda inwestycja polepsza życie małych ojczyzn, przyczyniając się mocno do równomiernego i ciągłego rozwoju naszego regionu. Najważniejsze są ludzkie sprawy i rozwiązywanie problemów mieszkańców. To dla nich tu jesteśmy, to dla nich realizujemy konkretne zadania.

Pandemia spowodowała zamknięcie urzędu i odizolowanie urzędników. Szybko znaleźliśmy rozwiązania, które w tym trudnym okresie pozwalały na możliwie sprawne realizowanie naszych obowiązków. Nasi pracownicy z zaangażowaniem wydawali decyzje ułatwiające mieszkańcom realizację prywatnych zamierzeń. Kolejne filie wydziału komunikacji, z pewnością zmniejszyły kolejki oczekujących na załatwienie spraw związanych z poja- zdami.

Powiat to przede wszystkim wszystko to, co wiąże się z rodziną. Po zwolnieniu covidowych restrykcji mogliśmy zorganizować III edycję Kongresu Kreatywna Rodzina. Impreza ta wpisała się już w kalendarz wydarzeń odbywających się na terenie powiatu gorzowskiego. 26 czerwca 2021r. spotkaliśmy się na pikniku w Gminnym Centrum Kultury w Kłodawie. Wspaniała pogoda oraz szeroki wachlarz propozycji przygotowanych dla gości, pozwoliły na kreatywne spędzenie czasu z najbliższymi. O tym piszemy w tym numerze, o podstawie rodzinnych więzi, o budowaniu relacji.

Powiat to również sprawy społeczne, dbałość o zdrowie i życie naszych mieszkańców. Powiatowa Drużyna Adasia utworzona przy okazji zbiórki na operację małego wojownika pokazała, co potrafi! Przeczytajcie o nich, zdradzę jedynie, że nie ustała w boju i nadal pracuje…
Czytelników naszego informatora zachęcamy do tego, by śledzili losy Adasia, którego uśmiech rozbroi niejedno serce.

Dużo dzieje się w naszych placówkach. Powiatowy Urząd Pracy był jednym z najlepszych w Polsce, o ile nie najlepszym, urzędem, który bardzo sprawnie rozprowadzał środki z kolejnych tarcz antykryzysowych. Zaraz za urzędem podkreślić trzeba działania Domu Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą. Przy wykorzystaniu środków z PFRON wykonano kolejne inwestycje służące jego podopiecznym. Aby wszyscy mieszkańcy i pracownicy czuli się bezpiecznie, „Dom Seniora” podjął się realizacji zadania pn. „Likwidacja barier architektonicznych z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych” dofinansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Na koniec o rzeczy bardzo ważnej. O bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Wszyscy oczekują budowy i naprawy dróg powiatowych. Wraz z rozwojem społecznej świadomości o prawach i obowiązkach, mieszkańcy coraz głośniej domagają się polepszania warunków życia. Trudno jest w kilka lat naprawić wszystko to, co było zaniedbane przez dziesięciolecia. Powiat Gorzowski ma zaplanowane w swoim budżecie ponad 30 mln zł na realizację inwestycji drogowych na swoim terenie. Jest dobrze i będzie jeszcze lepiej w momencie, gdy środki te umiejętnie wykorzystamy. W ramach programu Polski Ład wysłaliśmy wnioski o kolejne ponad 25 mln zł na te cele. Chcemy, by Powiat był miejscem bezpiecznym. I mamy na to szanse.

O tym wszystkim i wielu innych ciekawych wydarzeniach, inicjatywach i planach przeczytacie Państwo w niniejszym wydaniu. Gorąco zachęcam do lektury.