InformacjeKwartalnik informacyjny 01/2020

Zbalansowany program prozdrowotny w Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wielkopolskim

Zbalansowany program prozdrowotny – ZPP powstał z myślą o pracownikach Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp.

Ze względu na publiczny charakter jednostki organizacyjnej w dzisiejszych warunkach rynkowych konkurowanie JST z sektorem prywatnym w kwestii finansowania profitów pracowniczych uwarunkowane jest innymi przepisami i możliwościami.

Analizując zapotrzebowanie kadry Starostwa Powiatowego oraz oczekiwania wobec pracodawców w 2020 r. w zakresie widocznego trendu teorii Wellbeing podjęliśmy wyzwanie i zaproponowaliśmy dostępne dla Nas narzędzia, dzięki którym możemy

Naszym pracownikom przedstawić atrakcyjne formy samorealizacji w odniesieniu do pozapłacowych benefitów.
ZPP ma charakter fakultatywny i każdy pracownik ma do niego prawo, a głównym założeniem programu jest aktywność każdego z nas nie tylko w sferze fizycznej, ale również mentalnej. Zrównoważenie sił witalnych i spokoju ducha jest nieocenione według raportu Menta Health Human Power 2020, który ukazuje dzisiejsze zagrożenia jakie czekają na nas w perspektywie zaledwie kilku lat.

Dodatkowy dzień urlopu, możliwość wykonania badań profilaktycznych NFZ w czasie pracy, bezpłatne plany żywieniowe, konsultacje z zabiegami z fizjoterapeutą, to tylko niektóre punkty z katalogu świadczeń. Nie można pominąć kwestii wolontariatu, którego przesłanie jest oczywiste – poświęć cząstkę siebie, aby pomóc innym. Reagujemy już dzisiaj i na przełomie kolejnych miesięcy będziemy realizować kolejne udogodnienia dla naszych pracowników jak np. bezpłatne wsparcie psychologiczne/ terapeutyczne.

Analizujemy, pracujemy, wspieramy – niebawem kolejne efekty..